Vegánske jedlá - ako a kedy sa to začalo

Naša rodina asi pred 15 rokmi rokmi prestala konzumovať mäso. Nebolo to žiadne „novoročné„ predsavzatie v štýle “od zajtra nejem mäso” ale postupne sme jedli menej mäsa a potom sme prestali úplne. Najprv to bolo dosť jednotvárne lebo v obchodoch nebol skoro žiadny výber z vegánskych a vegetarianskych jedál a polotovarov. Museli sme nájsť vlastné spôsoby čo jesť a ako variť bez mäsových ingrediencií.

Nápad z Budapešti

Jedného dňa sme dostali pozvanie od známeho Maďarského speváka Sándora Révésza lídra skupiny Piramis na vegánsku večeru do Budapešti, lebo Sándor sa už dlhé roky hlási k vegánskemu životnému štýlu. V tej reštaurácii sme objavili množstvo vegánskych produktov a pestrú škálu tradičných Maďarských jedál pripravovaných vegánsky.  Odvtedy sme hľadali výrobcov, obchodníkov a reštaurácie so sortimentom výlučne rastlinnej výroby.

Vegánska reštauracia v Komárne
Vegánske jedlá v Komárne

... tak a naše vegánske jedlá sú už tu!

Dlho sme uvažovali o otvorení vegánskeho bistra  zameraného na vegánske menu aj s rozvozom a dospeli sme k záveru že už asi prišla vhodná chvíľa aby sa uživilo nami vysnívané bistro.

Dúfame že s výsledkom nášho dlhoročného hľadania a skúšania budete spokojní a budú Vám chutiť nami pripravené jedlá, ktoré Vám každý pracovný deň budeme ponúkať z vybraných ingrediencii a budeme sa snažiť zaobstarať a používať značnú mieru surovín v BIO kvalite.

Dobrú chuť!

Naše jedlá

Z čoho sú naše jedlá?

Naše jedlá sú zdravé a BIO

Samozrejme základom sú Veganské suroviny, výrobky a polotovary. Všetko nadobudnuté v špecializovaných veľkoobchodoch zameraných na predaj BIO, organických a Vegan tovarov. Základné polotovary ako seitan, sójové výrobky, vegánske syry, koreniny, atď. kupujeme v Rakúsku kvôli vyššej kvalite ponúkaného sortimentu. Veríme, že len z najkvalitnejších BIO surovín je môžné uvariť kvalitné, zdravé a chutné jedlá.

Vyskúšajte naše vegánske menu a dúfame že hneď pocítite rozdiel!